25.9.2009 CYKLOFEST R.SOBOTA - V.TERIAKOVCE 2009

Cyklojazde Rimavskou zelenou cestou v rámci cyklofestu predchádzalo stretnutie cyklistov v Rimavskej Sobote, kde sa sformoval peloton asi 60 účastníkov. V R.Sobote sme ponúkli jazdu na Trixi mobile, o čo bol veľký záujem a zábavné aktivity pre deti.Nasledoval cyklotura plánovaným cyklochodníkom spájajúcim R.Sobotu a obec Hrachovo, v tomto čase bola cyklotrasa technicky náročná, ale účastníci pelotonu je s úsmevom zvládli. Vyvrcholenie podujatia bolo v obci V.Teriakovce, v zrekonštruovanom mlyne, kde bolo pripravné občerstvenie, súťaže, prehliadka mlyna a tombola. Myšlienka rozvoja nemotorovej dopravy sa udomácňuje už aj v Malohonte.


Aktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej