Trasa cyklomaratónu (popis trasy, výškový profil)

Popis trasy:
Trasa cyklomaratónu okrem primeranej technickej náročnosti a atraktívnosti predstaví účastníkom aj prírodu nášho regiónu. Vedie cez lúky, listnaté aj ihličnaté lesy, brody potokov, mokrade, aj kopcovité pahorky jedinečných Hriňovských lazov. Je na nej zastúpené to pekné čo náš región môže ponúknuť. Príťažlivosť trasy zvyšuje vedenie popri jedinečnej expozícii vyrezávaných Detvianskych krížov na kalvárii, neopakovateľný prejazd sedla Mačacích hláv, hrebeňovka popri Bielej bani, príkre serpentíny v kopcoch nad Detvou, výhľady na majestátnu Melichovu skalu a masív pohoria Poľany.
Na trase Vás čakajú prudké náročné výjazdy, pohodové hrebeňovky a traverzy, rýchle aj technické zjazdy po trialových chodníčkoch, lesných cestách ukrytých v tieni stromov aj poľných cestách pomedzi úzke terasovité políčka Podpoľania. Trasa má primeranú technickú náročnosť a preverí Vaše schopnosti, nejde o Nedeľný rodinný výlet!
Detviansky cyklomaratón patrí k najnáročnejším, ale i najkrajším, ten kto ho prejde má sa čím pýšiť.
Využite možnosť prejsť si celú trasu tohto jedinečného maratónu, ktorá je zabezpečená a prístupná pre cyklistov len v tento 1 deň.

Výškový profil a schématickú mapu trasy pozrite na obrázkoch.
Aktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej