Športový areál pre SKATE & BIKE & IN-LINE v Detve 2003/2004

Na začiatku bol nápad. V blízkosti nášho pracoviska (hotel Detva) sa vo večerných hodinách začali zoskupovať mladí šarvanci na vratkých doskách a skúšať prvé cviky.
Využívali súkromné obslužné parkovisko za miestnym hotelom, ktoré im majiteľ dovolil používať len vo večerných hodinách, parkoviská medzi panelákmi, pričom primitívne zhotovené zábradlie (pre nácvik jázd) si museli každý deň inštalovať a demontovať.
A keď objavil projekt ORANGE, skúsili sme sa uchádzať o grant so zámerom urobiť v Detve nové športovisko práve pre tieto disciplíny. A keďže sa nám podarilo získať tento neveľký grant začali sme konať. Našli sme ochotu pomôcť aj zo strany mesta Detva na odbore výstavby ako ak u niektorých poslancov. Práce sa rozbehli naplno v jeseni 2003, prispeli i niektorí sponzori.
V počiatkoch sme mali záujem urobiť športovisko poblíž nášho cykloklubu (pri hlavnej ceste), trochu by nám to pomohlo prezentovať naše aktivity a zviditeľniť sa i pred množstvom ľudí prechádzajúcich po známej E 571 na trase Bratislava – Zvolen – Košice. No mesto Detva pridelilo pre tento zámer miesto (u nás na Detve pľac) v priestore letného štadióna. Museli sme uznať, že tento priestor je vhodnejší - bližšie k obytným zónam, pričom však dostatočne vzdialený aby nedošlo k rušeniu obyvateľov hlukom od malých ale rýchlych koliesok skateboardov.
V jeseni sme za účasti p. Ľuptákovej (odbor výstavby) získali ďalší grant z Úradu vlády s termínom dokončenia v júni 2004. Hotový je priestor areálu, výroba súboru prekážkového náradia pre nácvik jázd skokov trochu meškala.
Mladí ľudia so vzťahom k týmto športom sa zoskupili v občianskom združení Manual Team Detva.
Preto sme tvorbu, názov i starostlivosť o areál smerovali na tých, ktorým je športovisko určené – na Manual team Detva, i priestor sa nazýva MTD pľac.
Veríme, že ich vybudovanie areálu potešilo a že sa oň budú príkladne starať.

Nás teší, že mladí ľudia už i v našom meste majú priestor na realizáciu moderných atraktívnych športov: street, dirt a trial cyklistika, skateboarding, korčuľovanie na kolieskových in-line korčuliach.


Za podporu zámeru športoviska ďakujeme:
ÚRAD VLÁDY SR
ORANGE SLOVENSKO, a.s.
CMK s.r.o. Zvolen
XYLO s.r.o. Detva

OSTATNÍ SPONZORI:
OPS Dezider Franko Detva,
ASTA s.r.o. Zvolenská Slatina,
Reštaurácia u Rytiera Detva,
M&;L Marián Lakota - Elektrospotrebiče Detva,
Jozef Šulaj cukráreň Detva,
BADROCK Shop Zvolen,
Hotel Detva s.r.o.,
Prvá stavebná sporitelňa Detva

Ing. Ján Ľupták - predseda združenia

Aktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej