Bicykel – téma okolo ktorej sa krúti náš svet

Bicykel bol zostrojený mnoho rokov pred tým, ako boli postavené prvé autá, vlaky, lietadlá či rakety. Zdalo by sa, že spomenuté rýchlejšie a pohodlnejšie dopravné prostriedky vytlačia bicykel niekde do múzea ľudských dejín. Ale nestalo sa tak. Milióny ľudí v rôznych krajinách sveta využívajú tento vynález či už ako dopravný prostriedok, na prevoz nákladov a či ako príjemného spoločníka pri túlaní sa krajinou počas víkendov a dovoleniek. Mnohým prináša uspokojenie v meraní si síl pri pretekoch či už horských alebo cestných bicyklov. Mnohí sa pýtajú, prečo sa títo ľudia radšej nevozia na autách, vlakoch, lanovkou alebo nevyužívajú lietadlá? Mňa sa tiež mnohí pýtajú, prečo šliapem 1000 km na bicykli, keď mám odvoz na dovolenku zaplatený? Odpoveď možno nájde ten, ktorý si vyskúša sadnúť do sedla bicykla, do brašní zoberie pár nevyhnutných vecí a začne putovať neznámou krajinou cítiac jej vôňu, vidiac jej krásu a spoznávajúc jej ľudí. Túžba po poznaní je človeku daná od prírody a putovanie na bicykli je jeden z príjemných spôsobov na jej napĺňanie.
V našej organizácii robíme všetko preto, aby sme prispeli k príjemnému a bezpečnému pohybu všetkých priaznivcov cykloturistiky.
Želám Vám veľa najazdených kilometrov na bicykli.

Ing. Miroslav Lakota

Aktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej