PÝTALI SME SA OBČANOV DETVY NA BUDOVANIE CYKLOCHODNÍKA

Študenti 3. OA Spojenej školy – Obchodnej akadémie Detva z cvičnej firmy Jedna stopa, s.r.o. robili 18. júna 2009 v meste anketu na otázku:
„Či sú občania za budovanie cyklochodníkov v meste Detva?“

298 opýtaných občanov odpovedalo „ÁNO“ – sú za budovanie cyklochodníkov v Detve.

Ani jeden občan sa nevyjadril „NIE“, dievčatá občanom vysvetľovali o aký chodník ide, kadiaľ sa plánuje trasa bezpečného cyklochodníka, niektorí občania sa pristavili a téma ich zaujímala, niektorým občanom stačilo, že počuli cyklochodník a už podpisovali. Niektorí priamo vyjadrili svoje emócie: toto tu už dávno malo byť, super podpíšeme, dajte aj nám aj my chceme podpísať je to dobrá vec... a mnoho ďalších pozitívnych odoziev.

Tomuto všetkému predchádzala uverejnená anketa na stránke mesta Detva aj s článkom k tejto problematike, aby sa občania mali čas oboznámiť s blížiacou sa živou anketou v meste Detva. Anketa na stránke www.detva.sk o cyklodoprave bola približne mesiac vopred, rôznymi info kanálmi sme sa snažili vysielať, aby sa občania oboznámili s článkom a celou problematikou, ktorú úspešne s pomocou mesta a mestského zastupiteľstva riešime a posúvame dopredu.

Výsledky internetového hlasovania k 8. 7. 2009, 13.00 h sú nasledovné:
1. Za cyklodopravu ÁNO 333 NIE 83
2. Či je bezpečná cesta zo sídliska do Detvy pre cyklistov? ÁNO 90 NIE 321
3. Bicykel – alternatíva motorovej doprave? ÁNO 296 NIE 93.

Priebežne oslovujeme občanov aj formou dotazníka, ktorý si môžete nájsť aj na stránke www.cyklo.sk, výsledky sú pozitívne, vyhodnotenie sa uskutoční v rámci týždňa mobility v septembri 2009.


Aktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej