20.9.2009 CYKLOFEST DETVA 2009

Myšlienku Cyklomobility a podpory budovania cyklochodníka mestom Detva vyjadrili malí a veľkí účastníci Cyklofestu v Detve v počte takmer 150. Cyklofest začal stretnutím na sídlisku v Detve, kde boli pripravené zábavné súťaže pre malých aj veľkých, vystúpenia našich malých gymnastiek, tanečníčiek z CVČ v Detve, akciu podporila aj záchranná služba v Detve, ukážkami 1.pomoci.Nasledovala jazda mestom Detva na amfiteáter kde sa účastníci občerstvili, potešili výhrami v tombole. Vyvrcholením podujatia bola cyklojazda v teréne peknými detvianskymi a hriňovskými lazmi. Celé podujtaie sprevádzalo krásne počasie, ktoré umožnilo stráviť nedeľné popoludnie aktívne v prírodeAktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej