ZHODNOTENIE ROČNÍKA 2005 – 5. ROČNÍK

Akcia pre všetkých priaznivcov horských bicyklov sa konala tradične v 1. prázdninovú sobotu na štadióne v Detve.
Trať zostala rovnaká ako po minulé roky. Tentoraz netradične sa v piatok večer riadne rozpršalo, pršalo celú noc a aj celé dopoludnie. Večer sme v organizačnom štábe síce pripili na zahnanie dažďových mrakov, no nepomohlo. Dážď a blatistý terén skomplikoval značenie trate a zvýšil nároky na organizačné zabezpečenie najmä pre kotroly v teréne. Športovo sa zachovali tí závodníci, ktorí sa prihlásili na 120 km trať, keďže ich bolo málo a nemali veľa súperov, preregistrovali sa do kategórie 80 km, kde bolo s kým súperiť. Na značenom 40 km dlhom okruhu boli 3 občerstvovacie stanice s ponukou ovocia, cereálií, keksov, tyčiniek, vody aj iónových nápojov. Prejazdy pretekárov registrovalo 11 kontrólnych staníc a časomiera. Hlavné dianie prebiehalo v priestore letného štadióna, kde bol štart a cieľ, časomiera a komentátor. Technici zvládali servis bicyklov. Po dojazde čakalo závodníkov jedlo, občerstvenie, možnosť umytia seba aj bicykla a oddych v priestoroch štadióna. Úprava trate a jej značenie bolo dobré, v blatistom teréne bolo niekoľko pádov, no našťastie bež vážnejších zranení. Popoludní prestalo pršať, záver maratónu bol tradične pohodový. Účastníci maratónu získali hodnotné ceny od generálneho sponzora.

ZÁVER:
Upršaný štart, blatistý terén, pretek bez vážnejších zranení a vcelku bezproblémová organizácia.
Aj keď sme sa už v decembri snažili o zladenie termínov podujatí (vďaka za promtné reakcie AUTHOR a MERIDA série), v tento víkend sa opäť konali i iné cyklistické podujatia. V decembri nereagujúci a nezastihnuteľný p. Baréni tak ako vlani usporiadal v tento víkend Pravenec MTB Tour 2005. Nuž, týmto štýlom môžeme vzájomne organizátori „prečísľovať“ štartujúcich.

ORGANIZÁTORI :
Cykloklub Poľana, Námestie mieru 31, 962 12 Detva
prevádzka: hotel Detva, Záhradná 22, tel./fax: +421 /(0) 45 / 54 57 692
www.cyklo.sk/klub, e-mail: ckp@podpolanou.sk, cyklopolana@slovanet.sk

Spoluorganizátor: Mesto Detva, www.detva.sk

Generálny sponzor GIANT, www.giant-bicykle.sk

CENY:
hlavná cena horský bicykel GIANT Rincon DISK

Ceny do tomboly :
bicykel GIANT Rincon DISK
náradie a pedále CRANK BROTHERS
prilby GIRO, plášte HUTCHINSON
doplnky GIANT bicycles a dalšie hodnotné ceny


SPONZORI 5. ROČNÍKA CYKLOMARATÓNU:
Generálny sponzor GIANT, www.giant-bicykle.sk , dovozca bicyklov značiek GIANT, MANITOU, CRANK BROTHERS, GIRO, HUTCHINSON, ...
SLAVIA TOOLS a.s., DETVA, www.slaviatools.sk, technologické systémy, náradie
MESTSKÝ ÚRAD Detva, www.detva.sk
EURO SERVIS FRANKO, DETVA
MINISTERSTVO ŠKOLSTVA SR CYKLOŠPORT 1 STOPA DETVA www.cyklo.sk
COPY CENTRUM DETVA
SLOVANET TRENČÍN - Internetové služby

Naše poďakovanie patrí všetkým sponzorom, ľuďom na občerstvovacích a kontrólnych staniciach, ľuďom zabezpečujúcich priebeh podujatia v priestore štadiónu ako aj všetkým ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k realizácii maratónu: dobrovoľníci, pracovníci mestského úradu v Detve, Slovenský skauting 106. zbor Akataleptik, Horská služba Poľana, štátne lesy Kriváň, Dopravný inšpektorát Detva, Záchranná zdravotná služba Detva a ďalší ktorí nechceli alebo nestihli byť vymenovaní.
Zvlášť ďakujeme firme PROGRESS CYCLE SLOVAKIA s.r.o. BANSKÁ BYSTRICA, ktorá poskytla ceny, zabezpečila reklamné výstupy a prispela najvýznamnejším príspevkom na organizáciu podujatia.

Aktuality:

Nová stránka

Predstavujeme Vám našu nová stránku, archív starého obsahu nájdete adrese: http://cyklo.sk/klub/klub.php

Postupne bude obsah stránky preklopený do novej verzie.

...

Pokračovať ďalej

V B.Bystrici sme diskutovali o cyklodoprave a cykloturistike

Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci s Cykloklubom Poľana a Nadáciou Ekopolis pripravil seminár zameraný na riešenie problematiky cyklodopravy v BB kraji.

Program seminára

Zápis

...

Pokračovať ďalej

V piatok 29.10.2010 sme otvorili Rimavskú zelenú cestičku.

Pozvanie na jesenné cyklopodujatie pri príležitosti otvorenia novovyznačnej cyklotrasy Rimavská zelená cestička prijalo okolo 40 priaznivcov cyklistiky. V krásnom jesenom počasí sme vyrazili...

Pokračovať ďalej

Príručka pre budovanie cyklotrás, chodníkov pre cyklistov a rekreačných trás

Vydaním príručky sme sa snažili opísať problematiku zriaďovania cyklistických trás, trás pre turistické i športové vyžitie a koridorov pre alternatívnu dopravu.

Príručka pre budovanie trás

...

Pokračovať ďalej